piątek, 27 marca 2015

DZIŚ KSIĄŻKA: "Papierowe marzenia", Richard Paul Evans - nie polecam

Richard Paul Evans :-p.

Dlaczego?
Na prezent ślubny dostałam książkę Evansa "Stokrotki w śniegu". Czytałam, niespecjalnie mi się podobało. Ale chciałam dać autorowi drugą szansę i wyszukałam tytuł najlepiej oceniany na "Lubimy czytać". Niestety tylko utwierdziłam się w przekonaniu, że bajki Evansa nie są dla mnie.
SPOILERY! (o ile można tu o nich mówić...)

O czym?
Baśń o synu marnotrawny. Luke Crisp, syn zamożnego właściciela sieci punktów ksero, wpada na studiach w złe towarzystwo. Zamiast wrócić do domu i przejąć rodzinny interes, wpada na inny pomysł, co zrobić ze swoim życiem.

Moja opinia.
Nie polecam. Możecie się dziwić, że w takim razie wspominam o książce, ale lepiej stracić 2 minuty na przeczytanie tej notki, niż więcej na samą książkę. 

Biblijna przypowieść o synu marnotrawnym, przytoczona przez autora na początku "Papierowych marzeń", zapowiada nam, o czym będzie książka, więc dostajemy spoiler na wstępie. Autor przenosi historię do współczesnego USA, ale jak się domyślacie, trudno spodziewać się zaskoczeń.

Irytowało mnie, że książka jest nastawiona wyłącznie na wzruszanie czytelnika i nawet nie stara się tego ukrywać. Zero humoru, zero napięcia. Wzruszenia, wzruszenia. Prawdziwa miłość jak z Disneya, czyli nagła i mało przekonująca. Bogate dziewczyny złe, te w trudnej sytuacji życiowej dobre. Bogata młodzież zepsuta, biedni ludzie pomocni. Bohaterowie stereotypowi, czarno-biali, a cała historia przypomina baśń albo filmy, puszczane w Boże Narodzenie (zresztą tytuł oryginalny do "Lost December"). Mnie nie przekonało. 

Ktoś z Was czytał?


Jeśli podobał Ci się artykuł, zachęcam do polubienia PatrzJakiFilm na FACEBOOKU, gdzie dzieje się jeszcze więcej ;).

2 komentarze:

  1. Nie wiem, czemu, ale przeraża mnie to zdjęcie autora ;D Za dużo chyba ostatnio oglądam filmów z psychopatycznymi mordercami czy coś xD

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mhm, wygląda jakbym planował coś podstępnego (nie chciałam pisać "zboczonego", bo takie komentarze nie przystoją na poważnym blogu!).

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...