poniedziałek, 6 lipca 2015

"MR ROBOT", pilot (2015-) - HAKERZY KONTRA WŁADCY ŚWIATA

Zobaczyłam w internetach wielkie zachwyty nad pilotem. Zabrałam się za serial, nie wiedząc o nim nic ("Mr Robot? Pewnie o robotach!"). 
To nie sf, tylko "dark haker drama" :-p. Zobaczcie koniecznie! To nie będzie stracona godzina. 

O czym?
Elliot (Rami Malek) pracuje w firmie Allsafe, zajmującej się cyber-ochroną. Nie znosi tej pracy. Jest samotny i uzależniony od morfiny. Odwiedza psychiatrę, bo ma problemy z kontaktami międzyludzkimi. A w wolnym czasie stara się naprawić świat.
Pewnej nocy zostaje wezwany do firmy, by odeprzeć groźny atak hakerów na Evil Corp. I okazuje się, że nie jest sam w swojej walce.

Moja opinia.
Elliot twierdzi, że światem rządzi grupa ludzi, niewidocznych dla reszty. Że media społecznościowe czynią z nas niewolników. Że ze światem jest coś nie tak. I czujemy to w tym serialu. Miałam podobne wrażenie, jak przy początku "Matrixa" - gdy z Neo kontaktuje się tajemniczy Morfeusz, który proponuje mu wyznanie prawdy i wyjaśnienie dotychczasowych wątpliwości. Ale ta prawda wcale nie uczyni życia prostszym.
W dodatku Elliot nie do końca ufa swojej psychice. Może pojawiający się w jego pobliżu bezdomny to urojenia? A może naprawdę zostaje wciągnięty w coś, co zapoczątkuje wielką rewolucję?

Serial bardzo ładnie "kręcony". Niektóre kadry przypominają artystyczne fotografie. Przeszklone apartamenty przeplatają się z ponurymi mieszkaniami outsiderów, nowoczesne biura z odrapanym lunaparkiem. Chwilami wszystko wydaje się snem (niekoniecznie dobrym).
Nie wiem jeszcze, co jest prawdziwe w "Mr Robot". Ale wiem, że główny bohater wzbudził moją sympatię i nie mogę się doczekać, by dowiedzieć się, co przyniosą mu kolejne odcinki. Czy Mr Robot chce go wykorzystać? Czego domyśla się prezes Evil Corp? 

Polecam mocno i czekam na Wasze wrażenia. Wg mnie zapowiada się hit sezonu :).

Jeśli podobał Ci się artykuł, zachęcam do polubienia PatrzJakiFilm na FACEBOOKU, gdzie dzieje się jeszcze więcej ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...