czwartek, 31 marca 2016

DRESSMAKER (2015) - piękno wśród podłościOd ostatniej notki minęło trochę czasu, ale znalazłam wreszcie coś, co z czystym sumieniem serdecznie Wam polecam. Najlepsza rola Kate Winslet ever!

O czym?
Światowa kobieta wraca po latach do rodzinnej osady, by zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Dlaczego MUSICIE obejrzeć?

1. OBSADA: 
KATE WINSLET. Zawzięta, gdy trzeba, skrzywdzona i bezbronna, gdy trzeba. Seksowna, elegancka, niby wyniosła, a w gruncie rzeczy bardziej poczciwa, niż większość bohaterów historii. Genialna rola. JUDY DAVIS jako szalona matka Tilly - rewelacja. HUGO WEAVING - czy miewa złe role? Ale nie zawsze gra policjanta, który w ukryciu ekscytuje się pięknymi strojami, nie tylko męskimi. LIAM HEMSWORTH - pierwszy film, w którym to trawię. Prosty, dobry chłopak jak należy.2. MIASTECZKO. Mała osada w Australii, pełna ciekawych indywiduów, zła, kryjącego się w ładnie urządzonych domach. Jest też trochę dobra, ale czy zdoła przeciwstawić się ogólnej obłudzie? Super ciekawe miejsce, przedstawione w piękny, groteskowy sposób.

3. Okej, chłopaki mogą pominąć ten punkt (chyba, że mają zamiłowania jak sierżant Mr Smith z filmu) - NAJPIĘKNIEJSZE SUKIENKI NA ŚWIECIE!

4. HISTORIA. Może powinnam napisać o tym od razu, ale to świetna historia. Wzrusza, przygnębia, wzbudza bunt. Myślę, że podobnie jak ja będziecie mocno przeżywać losy Tilly - bo jak jej nie kibicować, gdy próbuje przeciwstawić się tym s***synom, którzy nie mają sobie nic do zarzucenia?

(Jedyny zgrzyt - Kate Winslet gra tu rówieśniczkę Liama Hemswortha, Sarah Snook, a jest od nich kilkanaście lat starsza i widać to wyraźnie przy dojrzałej urodzie Kate.)

Zobaczcie! I napiszcie mi koniecznie, czy też film podobał Wam się tak bardzo, jak mnie.


Jeśli podobał Ci się artykuł, zachęcam do polubienia PatrzJakiFilm na FACEBOOKU, gdzie dzieje się jeszcze więcej ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...