środa, 21 stycznia 2015

"Lego Przygoda" (2014) - Lego jest czadowe :D

Źródło.
Przybędzie do nas poranka pewnego
Wybraniec o twarzy koloru żółtego.
On Klocek Oporu odnaleźć zdoła,
Choć ziemią pokryty jest dookoła. (...)

I tak zdobędzie chwałę i szacunek,
I serce niewiasty, w której gustuje.
A to wszystko prawda, bo się rymuje.

Dlaczego?
Ostatnio odwiedziła nas moja ciotka z mężem, którzy są zawsze na bieżąco z filmowymi premierami i można się od nich dowiedzieć, co warto oglądać :). A że mają 4,5 letnią córeczkę, polecili nam przy okazji "Lego Przygodę".

O czym?
Emmet to miły gość, który niczym się nie wyróżnia, inny uważają go za przeciętniaka, a w życiu robi wszystko według instrukcji, publikowanych przez władcę - Lorda Biznesa. Pewnego dnia przypadkowo odnajduje wspomniany w przepowiedni Klocek Oporu, który jest jedyną szansą, by uchronić świat klocków przed podłym planem Lorda Biznesa. 
Obejrzycie krótki fragment, przedstawiający codzienność Emmeta, z ryjącą głowę piosenką "Życie jest czadowe" w tle :D:Moja opinia.


KLOCKI! <3
Klocki Lego są super! (Kuba nie może się doczekać, aż Lolo podrośnie na tyle, żeby się z nim bawić, a moim marzeniem z dzieciństwa jest zamek Lego z pełnym wyposażeniem i też zamierzam je za parę lat spełnić ;-p). Czy jest inna zabawka, która do tego stopnia pobudza wyobraźnię dzieciaków i pozwala na rozwijanie swojej pomysłowości? I o tym opowiada film - o wyobraźni, o tworzeniu, o byciu architektem. Emmet myślał, że się do tego nie nadaje. Ale każdy się nadaje :).
Źródło.
W "Lego Przygodzie" od razu rzuca się w oczy atrakcyjna forma. Wszystko jest zrobione z klocków i twórcy korzystają z tego pełną gębą! Przyjemnie popatrzeć na te znajome kształty :). Miałam takiego ducha, jak w filmie! Świecił w ciemności i zamykałam się w łazience, jedynym pomieszczeniu bez okien, żeby sprawdzać, czy świeci ;-p.

HISTORIA
Historia niby jest taka, jak w wielu filmach dla młodej części widowni: zwyczajny bohater odkrywa w sobie moc nieprzeciętności, która tkwi w każdym z nas. Ale chodzi tu o coś więcej, niż tylko dziecięcą bajkę - film ukazuje znaczenie i magię kreatywności, o czym czasem zapomina się w dorosłym życiu. Zresztą fabuła powinna spodobać się nie tylko dzieciakom, bo dostajemy mnóstwo zabawnych odniesień i "Lego Przygoda" to przede wszystkim fajna parodia, nie tylko filmów, ale i pewnego stylu życia (spójrzcie chociaż na picie straszliwie drogiej kawy ;-p). 
Źródło.
Podoba mi się też przeniesienie części historii do świata ludzi. Niby nic wielkiego, prosta opowieść o relacjach dorosły-dziecko, czyli poważny dorosły i pełne marzeń i wyobraźni dziecko, ale miło przypomnieć sobie, o co tak naprawdę chodzi w zabawie klockami. 

Zakończenie, gdy pojawia się inny rodzaj klocków, urocze :D. 

BOHATEROWIE
Batman wymiata :D. Pisze mroczną muzykę o byciu sierotą, uczy swoją dziewczynę, że żeby związek przetrwał ona musi go puszczać z nieznajomymi na pijackie imprezy i oczywiście używa do wszystkiego wyłącznie czarnych klocków. 
Źródło.
Pirat Stalowobrody też jest ekstra z jego gadką, która przypomina w każdym momencie bajanie wilka morskiego. Jeśli chodzi o Dobrego Złego Glinę, sam pomysł genialny, ale moim zdaniem trochę słabo wykorzystany.
Ale właściwie wszyscy są w porządku. Emmet jest sympatyczny, Żyleta, chociaż mało zabawna, jest dziewczyną z jajem, a jednocześnie wrażliwą, Kicia Rożek to słodka kotka z pazurem i tylko czarodziej Witruwiusz trochę przynudza, jak to się staruszkom zdarza. Poza tym zobaczycie kosmonautę z lat 80., Supermana, Zieloną Latarnię, załogę Sokoła Millenium i wiele innych znanych postaci.

PODSUMOWANIE
Fajna zabawa dla najmłodszych i nie najmłodszych :). Przygoda za przygodą, zabawa i zero nudy!
Źródło.

Jeśli podobał Ci się artykuł, zachęcam do polubienia PatrzJakiFilm na FACEBOOKU, gdzie dzieje się jeszcze więcej ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...