wtorek, 9 lutego 2016

WALENTYNKOWE PROPOZYCJE, czyli różne filmy o miłości

Nieważne, lubicie Walentynki czy nie, oto lista filmów o miłości, które lubię i polecam.

HER (2013), Spike Jonze
Super film, super Joaquin Phoenix i cyber-miłość w pastelowym świecie przyszłości.  

COMET (2014), Sam Esmail
Moje niedawne odkrycie, pozbawiona chronologii historia kilku lat związku dwójki ludzi, bardzo fajny, nastrojowy seans.

ŹRÓDŁO (2006), Darren Aronofsky
Nic nie poradzę, to pierwszy film, który obejrzałam z Kubą, mam do niego wielki sentyment i wzrusza mnie zawsze tak samo :).

MIŁOŚĆ LARSA (2007), Craig Gillespie
Ukochana Larsa to plastikowa (czy z czego tam była zrobiona) seks-lala. Jeśli brzmi to dla Was dziwnie, jeszcze dziwniejsze będzie, że naprawdę będziecie przeżywać losy tej pary podczas seansu :).

ABOUT TIME (2013), Richard Curtis
Film nie typowo o miłości, ale o ogarnianiu życia, gdy się staje dorosłym facetem. I to wcale nie łatwiejsze, gdy możesz przenosić się w czasie. Bill Nighy, Rachel McAdams i ten rudy koleś, który ostatnio jest wszędzie (i dobrze mu w tym idzie). Pozytywny obraz.

DEBIUTANCI (2010), Mike Mills
Sędziwy ojciec Olivera oznajmia światu, że jest homoseksualistą. Ta wiadomość sprawia, że Oliver zaczyna wątpić w prawdy, które dotychczas uważał za pewnik. Niedługo potem, na przyjęciu kostiumowym, gdzie występuje jako Freud, spotyka śliczną Annę. Świetny Evan McGregor i reszta.

PUSTY DOM (2004), Ki-duk Kim
Nie jestem znawczynią kina azjatyckiego i to jeden z niewielu filmów koreańskich, jakie oglądałam, ale polecam. Zobaczcie spotkanie chłopaka, który włamuje się do domów, by na moment w nich pomieszkać i potrafi być niemal niewidzialny oraz nieszczęśliwej mężatki. 

FORTEPIAN (1993), Jane Campion
Kobieta-niemowa, która przybywa do Nowej Zelandii, by poślubić zupełnie nieznanego mężczyznę. I Mr White, które sprzedaje jej kolejne klawisze od fortepianu w zamian za jej bliskość. Super piękny film. 

AMELIA (2001), Jean-Pierre Jeunet
Pewnie film wszystkim Wam znany. Pozytywna, surrealistyczna, urocza historia dwójki nieśmiałych, młodych ludzi o nietypowych zainteresowaniach. Poprawia humor :).

PERFECT SENSE (2011), David Mackenzie
Znów Evan McGregor, tym razem z Evą Green. Przygniatający obraz nieuchronnej utraty kolejnych zmysłów. Co może być ukojeniem w takiej sytuacji? (Zgadnijcie ;-p).Oczywiście to tylko kilka przykładów niewyczerpanej love-listy, ale te wydają mi się warte Waszej uwagi. Liczę na to, że też mi jakieś polecicie :). 

Jeśli podobał Ci się artykuł, zachęcam do polubienia PatrzJakiFilm na FACEBOOKU, gdzie dzieje się jeszcze więcej ;).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...